O autorze - Fotografia komercyjna i artystyczna - Mirosław Żak

O autorze

Fotografia jest częścią mojego życia od kiedy tylko sięgam pamięcią. Głównie za sprawą mojego ojca - artysty fotografika, członka ZPAF - Jerzego Żaka. Mimo niewielkich możliwości jakie dawały moje rodzinne strony udało mi się nabrać sporego doświadczenia w fotografii reportażowej i produktowej.
Do tej pory moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane w gazetach codziennych, takich jak:
Polska The Times - Gazeta Krakowska, czy Dziennik Polski, w wielu wydawnictwach albumowych, katalogach, oraz na licznych portalach internetowych.

Ukończyłem studia magisterskie z psychosocjologii, skupiając uwagę w pracy dyplomowej na tematykę fotografii socjologicznej w Polsce i na świecie. Z kolei studia licencjackie na wydziale Politologii i Komunikacji Społecznej rozwinęły moje zainteresowanie dziennikarstwem i mediami, a szczególnie fotoreportażem.

Tuż po studiach zawodowo związałem się z nietypową dziedziną fotografii - jaką jest digitalizacja zbiorów muzealnych. W Muzeum Historii Fotografii wdrożyłem się w temat digitalizacji, a następnie przez 6 kolejnych zajmowałem się fotografią i digitalizacją w Muzeum Narodowym w Krakowie. Przez ten czas wykonałem niezliczoną ilość zdjęć produktowych, setki reportaży, oraz zdjęcia portretowe znanych postaci i artystów. Kolejnym cennym doświadczeniem była dla mnie praca w Salonie Dzieł Sztuki CONNAISSEUR gdzie wykonywałem zdjęcia sprzedażowe dzieł sztuki.

Obecnie kieruję jedną z najnowocześniejszych pracowni w Polsce znajdującą się w Muzeum Fotografii w Krakowie.

W swojej pracy szczególną wagę przykładam do zarządzania barwą. Jestem jedną z nielicznych osób w Polsce wyróżnioną certyfikatem ISA Image Science Associates za utrzymanie najwyższych standardów jakościowych w dziedzinie color managmentu. 

Wykonałem wiele zleceń dla firm takich jak: Hotel Apis, Łazienki DominoDeSSimpleRentCan-PolGalicyaInstytut Wschodni (Forum Ekonomiczne)Teatr Jednej MinyFestiwal Jana KiepuryCricotekaMuzeum Armii Krajowej, Heads AdvertisingGaleria Kazimierz.

Zapraszam do współpracy!

Darmowy katalog SEO Bezpłatny Katalog stron Katalog stron sztuki - Fotograficy

© Mirosław Żak